Forumul pasionatilor de trenuri din România

Acest forum a fost creat pentru cei care iubesc cu adevarat trenurile din Romania!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 34 ... 64, 65, 66, 67  Urmatorul
AutorMesaj
dan_dinca

Numarul mesajelor : 156
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Reputatie : 2860
Data de inscriere : 02/05/2011

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 12:15

La Regiotrans arunci cu banii pe fereastra. In afara de amabilitatea controlorilor si de faptul de bun augur ca nu intalnesti tzaranoi care sa mearga "cu nasul" ca la CFR, in rest e cam dezastru, aveti dreptate.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14691
Localizare : Бухарест
Reputatie : 18541
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 12:16

Ma refeream la turnusul trenului respectiv nu la rama cu care va fi facut , cat despre rama pe care ai vazut-o la zilele feroviare de acum 2-3 ani tin sa iti zic ca pe aceea Regiotrans nu a cumparat-o si a ramas la Grivita pentru piese de schimb .

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 12:16

popovici a scris:
dan_dinca a scris:
Arata impecabil, l-a filmat un pasionat si a postat pe youtube.com.

Un link , ceva ?
Aici https://www.youtube.com/watch?v=peLoZ_aZzME
Sus In jos
dan_dinca

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 12:18

karpaty a scris:
Ma refeream la turnusul trenului respectiv nu la rama cu care va fi facut , cat despre rama pe care ai vazut-o la zilele feroviare de acum 2-3 ani tin sa iti zic ca pe aceea Regiotrans nu a cumparat-o si a ramas la Grivita pentru piese de schimb .
PE BUNEEEEEEEEEEEEEEE?????? AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ce oameni, frate. Cum sa tzii trenul nou pt piese de schimb?! NASPA.
Sus In jos
Kapпaтй
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14691
Localizare : Бухарест
Reputatie : 18541
Data de inscriere : 06/12/2009

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 12:20

Rama asta a fost prezentata la Zlele Feroviare in 2009 , de atunci nu a mai iesit pe traseu , stiu ca nu au platit pentru ea si ca a ramas la Grivita . Daca o vroiau o luau de 3 ani .

Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

Numarul mesajelor : 1098
Varsta : 43
Localizare : Austria - Germania - Romania
Reputatie : 3797
Data de inscriere : 10/05/2011

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 12:23

karpaty a scris:
Rama asta a fost prezentata la Zlele Feroviare in 2009 , de atunci nu a mai iesit pe traseu , stiu ca nu au platit pentru ea si ca a ramas la Grivita . Daca o vroiau o luau de 3 ani .

Care , asta ?
https://www.youtube.com/watch?v=peLoZ_aZzME

Sus In jos
http://bostanescuosuge.com
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 13:22

dan_dinca a scris:
La Regiotrans arunci cu banii pe fereastra. In afara de amabilitatea controlorilor si de faptul de bun augur ca nu intalnesti tzaranoi care sa mearga "cu nasul" ca la CFR, in rest e cam dezastru, aveti dreptate.

Pentru calatorul de rand, care nu e pasionat REGIOTRANS arata urat cu automotoarele dar frumos cu ramele, plus ca la RT sunt curse multe pe anumite sectii numai bune ptr cei care folosesc trenul pe acele relatii insa daca prinzi 4-5 cocalarii intr-o rama sau 4-5 insi care se duc vinerea sau sambata la Bucale la lautarii strica toata armonia din tren ca nasul nu are nici o putere din moment ce le-a dat bilete.

Am venit in decembrie cu 14066 Iasi-Brasov si de la R.Sarat s-au urcat 2 moldovenii la peste 50 ani f si b care erau aproape betii, toti calatorii radeau de ei cum se dadeau in spectacol, le-a zis nasul de vreo 2-3 ori sa opreasca "orchestra" si degeaba, cred ca in ziua aia am ras cat nu am ras in 2 ani de zile, bine ca la Ploiesti am coborat ca daca ajungeam la Brasov sigur ajungeam la urgente de atata ras.

Vine fratemiu duminica seara cu 14066 calatori undeva la peste 30-40 aproape toti cu aceasi destinatie Brasov, de la Focsani se urca 4 studenti care ascultau la maxim pe telefon numai manele, vorba lui fratemiu macar astia ascultau manele noi. La PL.Sud cand am fost sa-l iau pe fratemiu de la gara se auzea in tren manelele de ziceai ca esti la discoteca.

Miercuri se duce fratemiu cu cumnata-mea la Bucuresti le zic de Regio 3002, le zic de Regio Brasov-Craiova si se duce cu el, se urca in rama vreo 30-40 de calatori cu banii in mana asteaptau sa vina nasul sa le dea bilete, a trecut nasul de vreo 2-3 ori ep langa ei si nu i-a intrebat nimic, au crezut ca vin de la Brasov si au bilete.

Regiotrans ptr mine nu pot zic nimic de rau, doar ca sunt cam scumpi la pretul de transport al bicicletelor.
Sus In jos
Dr2005
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 14744
Varsta : 29
Localizare : București, Drumul Taberei
Reputatie : 17433
Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 17:09

karpaty a scris:
Rama e la Brașov de mult. Desigur, Grivița și-a luat ,,dotările" de pe ea, iar ce a mai rămas servea ca piese de schimb (boghiuri, echipament de frână, uși etc.). Deși nu m-ar mira să fi fost refăcută și să fie vreun RIO 09, că RIO 07, 08 și 09 sunt aduse mai de curand și nu le-am putut identifica după numerele originale.

Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat

Numarul mesajelor : 2610
Varsta : 24
Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren
Reputatie : 6123
Data de inscriere : 20/06/2009

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 19:19

popovici a scris:
karpaty a scris:
Alex Avram a scris:
Sa inteleg ca se mai baga un tren REGIOTRANS pe traseu?

Da , cel care circula doar in sezonul de vara , acesta in prezent circula la Craiova iar din 28 Apr. va merge la CT .

Incepand cu sezonul asta vor circula 2 perechi Regiotrans pe M800 .
Ba las-o in puii mei Embarassed !o sa ajungem sa privatizeze astia toate ruta de la Bucuresti la Constanta!
Sus In jos
dan_dinca

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 19:48

hai ca exageram. am divagat de la subiect. de 2 pagini vorbim de regiotrans, iar operatorul privat are sectiune speciala pe forumtrenuri.com. eu zic sa ne oprim acilea. Very Happy
Se mai aude ceva de reabilitarea podurilor vechi de peste Dunare, la M800? Sau si in vara asta o sa adormim in timp ce le traversam pe cele comuniste?
Sus In jos
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat

Localizare : FETESTI-langa gara unde se aud non-stop goarne+glasu rotilor de tren

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 19:56

dan_dinca a scris:
hai ca exageram. am divagat de la subiect. de 2 pagini vorbim de regiotrans, iar operatorul privat are sectiune speciala pe forumtrenuri.com. eu zic sa ne oprim acilea. Very Happy
Se mai aude ceva de reabilitarea podurilor vechi de peste Dunare, la M800? Sau si in vara asta o sa adormim in timp ce le traversam pe cele comuniste?
Fi convins ca anul asta nu vor fi reparate! Very Happy deoarece nu se da nici un semn.......tu nu vezi...ca astia ne freaca ca pe niste slavi sa spun asa!(scuze de expresie dar asa e...)
Sus In jos
popovici
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 20:10

dan_dinca a scris:

MT preconizeaza a30 : trimestrul IV 2012 santa - inceperea lucrarilor
trimestrul IV 2015 abere - finalizarea lucrarilor

in prezent se studiaza , se elaboreza acalculator
Sus In jos
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 20:11

popovici a scris:
dan_dinca a scris:

MT preconizeaza a30 : trimestrul IV 2012 santa - inceperea lucrarilor
trimestrul IV 2015 abere - finalizarea lucrarilor

in prezent se studiaza , se elaboreza acalculator
Ar fi misto sa se termine mai devreme!ca ne-am saturat sa mergem cu 20km/h pe poduri....... affraid
Sus In jos
popovici
Utilizator Blocat
Utilizator Blocat

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 20:18

Alex Avram a scris:

Ar fi misto sa se termine mai devreme!ca ne-am saturat sa mergem cu 20km/h pe poduri....... affraid

Iti dai seama ca termenul de incepere a lucrarilor este mai mult decat optimist in conditiile in care nu se poate lucra pe poduri fara a se inchide complet circulatia... Deci mai inainte de toate ar fi trebuit sa auzim ceva vesti despre finantare , investitii si mai apoi redeschidere completa a podurilor Saligny.

La cat de praf arata podurile comuniste sincer astia de la MT se cam joaca cu focul , doamne fereste de vreun cutremur major sau alte treburi !
Sus In jos
Alex Avram
User Dezactivat
User Dezactivat

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   Vin 13 Apr 2012, 20:25

popovici a scris:
Alex Avram a scris:

Iti dai seama ca termenul de incepere a lucrarilor este mai mult decat optimist in conditiile in care nu se poate lucra pe poduri fara a se inchide complet circulatia... Deci mai inainte de toate ar fi trebuit sa auzim ceva vesti despre finantare , investitii si mai apoi redeschidere completa a podurilor Saligny.

La cat de praf arata podurile comuniste sincer astia de la MT se cam joaca cu focul , doamne fereste de vreun cutremur major sau alte treburi !

Si asta e o treaba! Sad ca nu exista alta cale de ocolire daca inchide complet circulatia......Cum au alte rute:
EX:BUCURESTI-GALATI(ori pe URZICENI ori pe BUZAU)la noi daca e masina la putere tata! :shock:
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia   

Sus In jos

M 800 : Bucuresti Nord - Fetesti - Constanta - Mangalia
Sus 
Pagina 65 din 67Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 34 ... 64, 65, 66, 67  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Bonsai inflorit

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul pasionatilor de trenuri din România :: MAGISTRALELE DIN ROMANIA :: M 800-
Mergi direct la: